Профил на Твитер спојува фотографии од мачки со текстови од метал песни и резултатите се урнебесни!

Профил на Твитер спојува фотографии од мачки со текстови од метал песни и резултатите се урнебесни!

Сите ги обожуваме мачките! Тие се слатки, интелигентни и независни. Меѓутоа, сите знаеме дека понекогаш знаат да преминат на потемната страна. Уште од Средниот век, мачките се поврзувале со вештерките и демоните. Сигурно сте чуле за суеверието дека црните мачки носат несреќа! Во чест на сите стереотипи што владеат за овие животинчиња, сега постои профил на Твитер што спојува текстови од блек метал песни со фотографии од мачки кои совршено ја доловуваат атмосферата на музиката. Наш предлог е да ги погледнете следниве фотографии со метал музика во позадина…

Профил на Твитер спојува фотографии од мачки со текстови од метал песни и резултатите се урнебесни!

Дојде времето за одмазда,

Да ја пролееме крвта на копилето!

Профил на Твитер спојува фотографии од мачки со текстови од метал песни и резултатите се урнебесни!

Пеколните огнови не се ништо

во споредба со овој живот,

Опкружени со монструми наречени луѓе.

Профил на Твитер спојува фотографии од мачки со текстови од метал песни и резултатите се урнебесни!

Јас сум тој што те повикува…

Владетелу на ноќта, господару на смртта.

Профил на Твитер спојува фотографии од мачки со текстови од метал песни и резултатите се урнебесни!

Ќе ги запалам огновите на нечистотијата

и мирисот на смрдеата

на илјадници милиони маченици.

Профил на Твитер спојува фотографии од мачки со текстови од метал песни и резултатите се урнебесни!

Се обиде да ме турнеш во ковчег,

Но сега сум тука за да страдаш.

Нема милост за луѓето.

Продолжете на следната страница за останатите урнебесни фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар