Прингл – Најславниот рептил на интернет

Прингл е најпознатиот рептил на интернет. Тоа е мал брадест змеј кој што откако е роден пред четири години живее во Мелбурн со својот сопственик. Тој не е познат како својот миленик и својот идентитет го чува во тајност, за разлика од Прингл кој преку неговиот Тамблр профил стекнува светска слава. Сопственикот често пати го фотографира своето милениче и сликите ги постира на блогот кој го одржува во негово име. Овие фотографии се само дел од колекцијата.

Авантурите на рептилчето Прингл


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар