Приказна за животот на свеќите

„Lightheaded“ (буквално: лекомислени, во случајов: со запалена глава) е приказна за неколку симпатични восочни суштества, чувствителни на температура, кои се жртвуваат за да станат она што знаат дека е нивната судбина. Метафорично, ова е и приказна за животот, со длабоко значење и силна порака.

Приказна за животот на свеќите

Анимацијата е креација на Мајк Деко кој ги искористил новите можности во 3Д технологијата за да го реализира концептот во кој верувал одамна. Ова е неговиот прв независен филм.

Тажна, но длабока приказна, слична на онаа за пријателството помеѓу денот и ноќта.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар