Познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните

Постојано ги гледаме лицата на познатите ѕвезди, но сепак ретко кога ги забележуваме сличностите меѓу нив и легендарните Дизни ликови. Некои од ликовите навистина се нацртани со цел да личат на актерите кои им ги позајмувале гласовите, но некои сличности се чиста случајност. Погледнете ги следните славни личности кои докажуваат дека нашите омилени Дизни херои се живи луѓе исто како и сите ние…

Рапанзел и Аманда Сејфрид

Познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните

Доктор Фасилиер и Принц

Познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните

Ѕвончица и Мишел Вилијамс

Познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните

Чеширскиот мачор и Ники Минаж

Познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните

Принцот Ерик и Мет Бомер

Познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните

Добрата самовила и Бети Вајт

Познати ѕвезди кои неверојатно многу личат на ликови од Дизни цртаните

Продолжете на следната страница за да ги видите и останатите познати личности кои личат на Дизни ликови…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар