Персиска мачка која го изгубила видот поради занемарување била спасена и добила втора шанса за живот

Персиските мачки се меѓу мачките со најубави очи, а нивните сопственици можат да го потврдат тоа. Но, што ако мачката ги изгуби очите? Дали сè уште ќе биде неодолива и сакана? Можеби ќе ви изгледа чудно, но една докторка по име Емили не се согласува со тоа, па така таа посвоила една слепа персиска мачка на која и го спасила животот. Оваа мачка го изгубила видот поради занемарување, но Емили решила да ја посвои и да и даде шанса за втор живот.

Мачката Моет го изгубила видот, но тоа не значи дека светот не може да ја гледа. Таа е многу популарна на социјалните мрежи, а Емили ја користи за да поддржка на една волонтореска група која се бори за заштита на животните.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Moet the Blind Cat (@moetblindcat) el

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар