Парк на Алпите што на лето станува прекрасно езеро

Ова е Зеленото езеро кое се наоѓа во Стирија, Австрија. За време на студената зима овој регион е тотално сув и претставува прекрасен парк.

Парк на Алпите, што на лето станува прекрасно езеро

Кога температурите почнуваат да се зголемуваат во пролетниот период, мразот и снегот од планините почнуваат да се топат, со што целиот регион тотално се поплавува со кристално чиста вода, која станува зелена поради тревата и растенијата на нејзиното дно. За време на летниот период ова езеро достигнува длабочина и до 10 метри, што го прави рај за нуркачите.

Парк на Алпите, што на лето станува прекрасно езероПарк на Алпите, што на лето станува прекрасно езероПарк на Алпите, што на лето станува прекрасно езероПарк на Алпите, што на лето станува прекрасно езероПарк на Алпите, што на лето станува прекрасно езероПарк на Алпите, што на лето станува прекрасно езероПарк на Алпите, што на лето станува прекрасно езеро

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар