Овие старци над 60 години ќе ви покажат дека ништо не е невозможно

Многумина од нас се виновни при одржувањето на еден нефер стереотип, а тоа е дека откако ќе остариме, нашите најдобри денови се позади нас и веќе не можеме да ги оствариме нашите соништа. Но, фотографот Владимир Јаковлев открил дека ова верување навистина не е реално. Токму затоа тој ја направил серијата од фотографии насловена „Age of Happiness“ каде што нè запознава со луѓе кои на 70, 80, па дури и 100 години сè уште ги следат своите соништа и се обидуваат да прават нови нешта.

Овие старци над 60 години ќе ви покажат дека ништо не е невозможно

78-годишниот Лојд Кан започнал со возење скирол на 65 години

Овие старци над 60 години ќе ви покажат дека ништо не е невозможно

102-годишниот велосипедист Роберт Марчанд


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар