Овие фотографии се доказ дека и животните доживуваат непријатни и смешни ситуации

Овие фотографии се доказ дека и животните доживуваат непријатни и смешни ситуации

Завршија и овогодишните награди за комични фотографии од дивиот свет, па додека чекаме да ги видиме победниците, решивме да разгледаме дел од најдобрите пријавени. Смеата не е единственото нешто на што се фокусира овој настан, покажувајќи ни ги забавните страни на природата. Многу поважно, целта на овој натпревар е зачувување на природата. Авторите на веб-сајтот работат со полна пареа ширум светот, спасувајќи животи и заштитувајќи ги животните во дивината.


(2) Овие фотографии се доказ дека и животните доживуваат непријатни и смешни ситуации

Основан од двајца страсни фотографи, овој забавен натпревар ни ги покажува слатките будалштини на неверојатно животинско царство. Па, можете ли да претпоставите која од овие фотографии ќе биде победничка?

(3) Овие фотографии се доказ дека и животните доживуваат непријатни и смешни ситуации


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар