Оваа мапа покажува каде во Европа живеат најубавите луѓе

Ако сте љубители на добри мапи, тогаш сигурно поминувате многу време на Редит. Креативноста на корисниците на оваа мрежа е неверојатна кога станува збор за мапи, и тие имаат создадено дел од најневеројатните парчиња картографија на Интернетот. Па, ако сакате да дознаете каде (наводно) живеат најубавите луѓе во Европа, тогаш погледнете го нивното најинтересно дело.

Имајте на ум дека станува збор за многу мала „студија“, што не е научно поддржана, но сепак интересно е да се погледнат дефинициите за убавина на луѓето ширум светот (поточно, на корисниците на Редит). Исто така, ако планирате летово да патувате во Европа, тогаш имаме одлична препорака за вас – посетете ја Шведска и дознајте дали оваа мапа е точна или не.

Според резултатите, Шведска доминира на мапата за убавина, со 518 гласа. Од друга страна, Македонија е на самото дно, со неверојатни 0 гласа! Најверојатно никој од гласачите не видел македонско девојче досега! Во секој случај, станува збор само за забава, па не верувајте во овие резултати, бидејќи како што веќе спомнавме, мапата е создадена од Редит. Сепак, тоа нема да нè спречи да ја истражиме Шведска во блиска иднина…

Погледнете ја и оваа интересна мапа која ги покажува најпопуларните туристички атракции во секоја држава.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар