Оваа мачка упорно застанува на две нозе со предните шепи во воздух, а никој не знае зошто

Оваа мачка упорно застанува на две нозе со предните шепи во воздух, а никој не знае зошто

Запознајте ја Кис, мачката со мошне невообичаена навика. Нејзиниот сопственик, Питер Марес од Калифорнија ја забележал едно утро како ги зафрла предните шепи во воздух и веднаш направил фотографија.

Оваа мачка упорно застанува на две нозе со предните шепи во воздух, а никој не знае зошто

Следниот ден Кис го повторила својот перформанс и тоа било прилика за нова фотографија. Но што прави таа? Можеби изразува богопочит кон некоја семоќна мачка Господ која е невидлива за луѓето. Или пак се обидува да лета. Или чека двојно „да пукне“. Питер ѝ го дал прекарот Goalkitty, па може да претпоставиме дека сè уште слави за неодамнешната победа на Португалија на Еуро 2016. Ако не е тоа, можеби се обидува да го изведе познатото ракоплескање на Исланд. Што и да е во прашање, таа изгледа смешно и неодоливо кога го прави тоа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар