Ова лето тие се задолжителни: Воздушните душеци за плажа добија сосема нов облик!

Кога бевме мали, не можевме ниту едно одење на плажа да го замислиме без воздушен душек за вода. Тоа беа класични верзии на рамни и едноставни душеци, а доколку сме ги пронашле во некоја занимлива и несекојдневна боја или дезен, на нашата среќа ѝ немаше крај.

1-ova-leto-tie-se-zadolzhitelni-vozdushnite-dusheci-za-plazha-dobija-sosema-nov-oblik

Воздушни душеци во облик на крофна, пица или школка во тие времиња беа незамисливи и секако, недостапни.

2-ova-leto-tie-se-zadolzhitelni-vozdushnite-dusheci-za-plazha-dobija-sosema-nov-oblik-www.kafepauza.mk_

Но, времињата се променија. Овие денови е потешко да се пронајде класичен воздушен душек за вода отколку оној во несекојдневен облик. Минатото лето главна атракција помеѓу душеците беше фламингото, меѓутоа во модата ништо не трае засекогаш, па така ниту овој душек.

6-ova-leto-tie-se-zadolzhitelni-vozdushnite-dusheci-za-plazha-dobija-sosema-nov-oblik-www.kafepauza.mk_

Оваа сезона хит се душеците во облик на пеперутка, лубеница, парче пица или школка.

4-ova-leto-tie-se-zadolzhitelni-vozdushnite-dusheci-za-plazha-dobija-sosema-nov-oblik-www.kafepauza.mk_

Овие нови душеци не само што овозможуваат максимална удобност додека уживате во мирните морски бранови, туку се и занимлив и секако впечатлив додаток за одење на плажа.

3-ova-leto-tie-se-zadolzhitelni-vozdushnite-dusheci-za-plazha-dobija-sosema-nov-oblik-www.kafepauza.mk_

5-ova-leto-tie-se-zadolzhitelni-vozdushnite-dusheci-za-plazha-dobija-sosema-nov-oblik-www.kafepauza.mk_

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар