Одличен флеш-моб на „Ода на радоста“

За прославување на своето 130 годишно постоење, шпанската банкарска групација „Banco Sabadell“ направиле фантастична кампања наречена „Som Sabadell“ или во превод „Ние сме Сабадел“.Одличен флеш-моб на „Ода на радоста“Флеш-мобот е фантастично организиран, а во него се појавуваат 100 луѓе од најпознатите шпански оперски куќи, оркестри, уметнички друштва и академии.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. христина Reply

    Секоја чест 🙂

Остави коментар