Одберете слика и откријте што треба да направите следната недела

Одберете слика и откријте што треба да направите следната недела

Различните планети на небото имаат влијание на нас и на нашата енергија. Кога нештата стануваат малку „луди“, често не ни јасно зошто работите се одвиваат на тој начин. Ако и вие се прашувате истото, овој тест ќе ви помогне да го најдете решението. Одберете ја сликата што најмногу ве привлекува и дознајте што ве очекува следната недела, но и што би требало да направите.

Одберете слика и откријте што треба да направите следната недела

Прва слика

Наскоро ве очекува тешка ситуација. Додека нештата се одвиваат следните неколку недели, дајте си признание дека оваа неодамнешна ситуација била извонредна. Неопходно е да размислите што сте научиле за себе и за другите во текот на овој процес. Ова е мудроста којашто сте ја стекнале, но и вистинската причина поради која требало да ви се случи тоа.

Втора слика

Неколку аспекти од вашиот живот се надвор од рамнотежа. Тоа може да биде начинот на исхрана, здравјето, работното место или односите со другите. Обидете се да водите дневник и да го забележувате начинот на кој го поминувате вашиот ден. Откако ќе го прегледате записот во дневникот, ќе ви стане јасно каде ги губите времето и енергијата. Ова ќе ви помогне да ги направите потребите промени.

Трета слика

Бидејќи сте емпати и можете емоционално да се поврзете со другите, важно е да поставите здрави граници. Многу луѓе несвесно ја црпат вашата енергија. Не го прават тоа намерно, можно е да се контролирани од некој друг. Често проверувајте дали давате повеќе отколку што е потребно. Следниот ваш чекор е да поставите граници, но и да ги почитувате границите на другите.

Ако сакате да дознаете уште нешто за она што ве очекува во блиска иднина, кликнете на картата што најмногу ви го привлекува вниманието.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар