Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Дури и откако поминаа многу години откако престанавте да верувате во Дедо Мраз, сепак сите сакаме убаво накитено новогодишно дрво, креативни празнични декорации и снешковци. Во денешно време, не е битно само убаво да ја накитите вашата елка, туку уште покул е да креирате и самите една елка. Тие ќе го зголемат празничниот дух во вашиот дом и ќе го направат поинтересен вашиот ентериер. Еве од што сѐ можете да направите божиќно дрво:

Од вашите дебели студентски книги

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од отпечатоците на вашите дланки

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од украсна хартија за виткање подароци

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од балони

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од картонски кутии за јајца

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од копчиња со различни големини и форми

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од дрва

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од страници од книга

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од волница за плетење

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од плутени тапи од шишиња вино

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од украсни траки за виткање подароци

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Ѕидна колекција од фотографии, магнети, украси кои ви ја обележале 2012

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од суви стапчиња

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од стари весници бојадисани со златна боја

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од салата со броколи

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Од брдо златни перничиња

Од што сѐ можете да направите новогодишна елка?

Доколку ништо од ова не ви се прави, можете да се позанимавате во текот на празниците, изработувајќи ја оваа едноставна хартиена елка, која ќе го збогати вашиот дом со хармонија.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар