Нутриционистичка чинија

Дали се храните правилно? Оваа едноставна нутриционистичка чинија е потсетник на фундаменталните вредности на здравата исхрана. Чинијата може да се најде во три вида и тоа диетална, нормална и обилна.
Нутриционистичка чинијаСите овие видови чинии имаат различни пропорции, според потребите на луѓето. На опачината на чинијата се наоѓа легенда, која ги објаснува боите и полињата на кои таа е поделена. Како на пример, зеленото поле означува зеленчук, а розовото, протеините кои треба да го сочинуваат оброкот. Овој продукт е создаден од Хафштајн Јулиусон во соработка со Жоана Паис, за потребите на неговата фирмата „HAF“.Нутриционистичка чинијаНутриционистичка чинијаНутриционистичка чинијаНутриционистичка чинијаНутриционистичка чинијаНутриционистичка чинијаНутриционистичка чинија

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар