Нов свадбен тренд кој некои невести не можат ни да го замислат

Нов свадбен тренд кој некои невести не можат ни да го замислат

Трендот „Уништи ја венчаницата“ станува сѐ попопуларен во светот во текот на изминатите години, иако дефинитивно не е за секого, особено за невестите кои сакаат да ја зачуваат својата венчаница, но и доколку истата била премногу скапа.

1-dali-bi-go-napravile-ova-nov-svadben-trend-koj-nekoi-nevesti-ne-mozhat-nitu-da-go-zamislat-www.kafepauza.mk_

Но, ако невестата е подготвена да ја уништи венчаницата, а младоженецот својот костим (или барем целосно да ги наводенат) и ако тие сакаат посебни фотографии, тогаш трендот „Уништи ја венчаницата“ е создаден за нив.

5-dali-bi-go-napravile-ova-nov-svadben-trend-koj-nekoi-nevesti-ne-mozhat-nitu-da-go-zamislat-www.kafepauza.mk_

Станува збор за тренд каде што младенците после венчавката се фотографираат во вода или пак се поливаат со боја, па дури и се тркалаат во кал. Водата, секако, ќе биде најмалку штетна иако венчаницата после тоа најверојатно нема да биде иста, а младенците најчесто се одлучуваат за такво фотографирање ако имаат венчавка во близина на плажа или базен.

2-dali-bi-go-napravile-ova-nov-svadben-trend-koj-nekoi-nevesti-ne-mozhat-nitu-da-go-zamislat-www.kafepauza.mk_

Невестите кои се подготвени да ја фрлат венчаницата, може заедно со својот новопечен сопруг да се извалкаат со бои или кал. Ако фотографиите се прават со бои, тогаш тие може да ја изберат својата омилена, за целото фотографирање да биде во таа нијанса.

6-dali-bi-go-napravile-ova-nov-svadben-trend-koj-nekoi-nevesti-ne-mozhat-nitu-da-go-zamislat-www.kafepauza.mk_

Фотографирањето „Уништи ја венчаницата“ гарантира забава и спомени за цел живот, но сепак за некои невести е незамисливо да ја уништат венчаницата на тој начин. Традиционалните фотографии од венчавката им се доволен спомен од тој преубав и важен ден. Дали вие би направиле нешто вакво?

9-dali-bi-go-napravile-ova-nov-svadben-trend-koj-nekoi-nevesti-ne-mozhat-nitu-da-go-zamislat-www.kafepauza.mk_

Можеби ќе ве интересираат и овие нови адети за невообичаена свадба.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар