Неверојатно: Момче од Јапонија реди монети на многу невообичаени и интересни начини

Неверојатно: Момче од Јапонија реди монети на многу невообичаени и интересни начини

Најверојатно повеќето од вас како мали сте имале навика да си играте со малите железни парички. Сигурно сте ги ределе и сте се обидувале да постигнете рамнотежа со нив, но, ова момче ги реди монетите на сосема нови и неверојатни начини.

Неверојатно: Момче од Јапонија реди монети на многу невообичаени и интересни начини

Неговите креации на некој начин ѝ пркосат на гравитацијата. Некои ќе ве остават без зборови, а пак за некои не ќе можете да поверувате дека се вистински. Но, видеото прикажано подолу ќе ве увери дека тоа е сосема реално и дека нема никакви измами.

Сигурно и вие ќе се согласите дека неговите вештини се бесценети!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар