Неверојатен трик кој го воодушеви светот

Магионичарот Норберто Хансенсон од Агрентина за кусо време стана ултрапопуларен поради своите неверојатни трикови, кои ги прикажува преку своите видеа на Јутјуб. Трикот кој го изведува под називот „Azulejos“, што во превод значи сложување коцки, е навистина импресивен.

Неверојатен трик кој го воодушеви светот

Тој започнува со 63 коцки распоредени во 7 колони и 9 редови, а по разместувањето успева да извади три, а сепак бројот на коцки да остане непроменет. Погледнете…


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Beti Reply

    Na pochetokot ic’h nema lufta megju kockite (kvadratchinjata) i kutijata. Na “capture 0:56 od videoto ” se gleda deka nekoi od kvadratite ustvari i ne se kvadrati (tuku pravoagolnici, i tuka e vishokot “materijal” koj izleguva posle)
    So novoto razmestuvanje slozzuva po edno kvadratche (od pravoagolnik pravi kvadrat), pa, taka i se eliminira “vishokot” vadejkji po edno kvadratche. Vekje pokasno na “capture 1:52 od videoto” se gleda deka nema pravoagolnici (site se kvadrati)…

Остави коментар