Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Постојат илјадници слатки животни, но Гома е навистина посебен. Ова кученце им ги освои срцата на голем број Инстаграм фанови благодарение на своите уши кои наликуваат на глушец.

Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Гома, чие име значи сусам на јапонски е мешавина од 2 вида, па од таму ги добило и своите препознатливи уши.

Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Ова 4-годишно кученце живее во Токио и откако станало популарно почнале да го нарекуваат „кучето Мики Маус“.

Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Фотографиите од него навистина ќе ви го разубават денот.

Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Неодоливо кученце со уши како на Мики Маус

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар