Необично пријателство помеѓу кутре и ракче

Додека сте на одмор и се сончате во близина на морето или езерото, многу често можете да забележите луѓе околу вас што играат фризби, одбојка или пак што џогираат… Но, тоа што не можете баш често да видите е како на песокот си играат мало кутре и ракче. Погледнете го ова интересно и неодоливо видео од едно необично пријателство кое со сигурност ќе измами насмевка на вашето лице.Необично пријателство помеѓу кутре и ракчеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар