Неинспиративни цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

Дали имате тежок ден? Не грижете се, ние имаме нешто што ќе ви помогне да се расположите. Или можеби не?! Овој Инстаграм профил е полн со неинспиративни цитати. Овие цитати нема да направат да се почувствувате како посебна снегулка, туку ќе ве потсетат дека ако при првиот обид во некоја работа не успеете, најверојатно треба да се откажете и дека останувањето во кревет е секогаш најдобрата одлука. Во продолжение погледнете дел од саркастичните цитати, кои се надеваме дека слатко ќе ве насмеат…

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„На крајот од долг ден обожувам да си легнам во кревет и да ги изгаснам светлата за да можам да потрошам 8 часа во размислување за секоја грешка што сум ја направил.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Правете листа на задачи секојдневно. Секогаш пишувајте и ‘не ги постигнувај запишаните цели’ на оваа листа. На тој начин, на крајот од секој ден ќе бидете во можност да кажете дека барем една задача сте завршиле.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Никогаш не е предоцна да се вратите во кревет.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

Читањето инспиративни цитати за да се чувствувате подобро, е исто како гледањето на лента за трчање за да ослабете.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Потребни се 37 мускули за да се намрштите, но потребни се 0 мускули за да се замолчите.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Доколку поставите инспиративен цитат под вашето селфи, никој не може да го види вашиот нарцизам.“ – Ганди

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Јадете како да нема никој да ве види голи.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Кучињата немаат идеја што се случува и јас сум им многу љубоморен.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Посакувам да не беше овде.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Вежбав 1 час и сè што загубив се 60 минути.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Сè што посакувам е способност да направам сè и слобода да не правам ништо.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Секој ден е нова можност да зезнете сè од почеток.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Сè што посакувам е да останам во кревет до крајот на светот. Дали премногу барам?“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Кога кучето лежи по цел ден на подот е ‘преслатко’, но кога јас тоа го правам е ‘депресивно’.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Инстаграм е прекрасно место да ги гледате лажните животи на оние кои ги мразите.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Би те сакал доколку беше пица.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

„Колку повеќе објавуваат инспиративни цитати, толку повеќе се грижам за нив.“

„Неинспиративни„ цитати од најпесимистичкиот Инстаграм профил на светот

Прочитајте ги и овие 17 саркастични правила за употреба на социјалните мрежи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар