Нефотогенични животни што ќе ве изнасмеат со своите будалести фацки

Воопшто не е лесно да изгледате добро на фотографии и ова правило не важи само за луѓето. И покрај тоа што смеењето е сосема природен инстинкт за нас хомо сапиенс, кај животните е малку покомплицирано. Но, не можеме да кажеме дека тие не се обидуваат. Да, и тие сакаат да изгледаат добро. Но, како што можете да видите според оваа урнебесна листа, тие најчесто не успеваат во својата намера. Но, дефинитивно успеваат да нè изнасмеат!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар