Настанокот на светот во 90 секунди

Сè започнало пред многу, многу години… Во ова видео е прикажан настанокот на планетата Земја, како се развивале континентите, како се создал првиот организам, првите живи суштества и слично.
Настанокот на светот во 90 секудниКратко едукативно видео, кое е навистина интересно и содржајно.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар