Насмеано куче ги разубавува деновите на луѓе ширум целиот свет

Понекогаш потребно е само едно чувство за да ви покаже дека сте го нашле „вистинскиот“. Токму така се чувствувала Лиза кога прв пат го видела Митбол (или Мити). Ова насмеано кутре ѝ го освоило срцето и станало еден од нејзините постојани придружници. Таа брзо дознала и дека Мити обожава да се фотографира – па затоа и започнала да става фотографии од него на Инстаграм. Погледнете зошто ова насмеано лице го следат 40 илјади луѓе ширум светот и подгответе се тоа да го освои и вашето срце.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар