Направете сами: Интересен лустер со коноп и топка за на плажа

Направете сами: Интересен лустер со коноп и топка за на плажа

Доколку обожавате сами по дома да си правите интересни работи, тогаш овој лустер многу ќе ви се допадне. За да го направите не ви требаат ниту многу пари, ниту многу време.

Направете сами: Интересен лустер со коноп и топка за на плажа

Работи кои ви се потребни:
  • топка за на плажа
  • лепило
  • коноп

Најпрво лепилото измешајте го со малку вода и потопете го конопот во смесата. Најдобро е да користите ракавици за една употреба за да си ги заштитите рацете. Напумпајте ја добро топката и нацртајте круг околу вентилот.

Направете сами: Интересен лустер со коноп и топка за на плажа

Почнете да го мотате конопот околу топката до означениот дел, без притоа да се држите до некоја однапред утврдена шема. Треба само да внимавате да оставате и празен простор за светлината да продира низ дупките.

Направете сами: Интересен лустер со коноп и топка за на плажа

Откако ќе завршите, оставете ја топката на страна неколку часа, за конопот да се исуши. Потоа, издишете ја топката и извадете ја низ празниот простор.

Направете сами: Интересен лустер со коноп и топка за на плажа

Крајниот резултат е интересен и може одлично да се вклопи во вашиот дом.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар