Најубавите хотели за оваа година

Магазинот „Conde Nast Traveler“ ги прогласи најубавите хотели во светот. Тие секоја година прават детална анализа на стотици хотели ширум светот и ги претставуваат најуспешните. Погледнете дел од оние кои се најдоа на листата оваа година.

Најубавите хотели за оваа година

„Mulia Resort“, Бали

Најубавите хотели за оваа година

„Monastero Santa Rosa Hotel & Spa“, Италија

Најубавите хотели за оваа година

„Palais Namaskar“, Мароко

Најубавите хотели за оваа година

„Hyatt Capital Gate“, Абу Даби

Најубавите хотели за оваа година

„Ritz-Carlton“, Виена

Најубавите хотели за оваа година

„Dorado Beach“, Порто Рико

Најубавите хотели за оваа година

„Uma Punakha“, Бутан

Најубавите хотели за оваа година

„Bulgari Hotel“, ЛондонБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар