Најдобрите теренци на денешницата

Некои возила можат да поминат низ терен кој некои луѓе не се нафаќаат да го изодат ниту пешки. Ова се најдобрите од нив кои можат да се купат денес.

Џип Гранд Чироки

Џип Гранд Чироки е сестрано и удобно возило кому никаков терен не му е проблем. Тој е еден од најмоќните теренци денес и е меѓу најевтините од нив.Најдобрите теренци на денешницата

Ленд Ровер ЛР4

Ленд Роверот е синоним за моќен теренец. ЛР4 е подеднакво добар и во градски услови и на оф роуд, особено поради одличниот систем за контрола на тракцијата.Најдобрите теренци на денешницата

Тојота ФЏ Крузер

Сигурно не е најубавото возило, но неговите специфични пропорции го прават доста моќен и привлечен за оние кои сакаат со ваква машина да поминат по најтешките терени.Најдобрите теренци на денешницата

Нисан Екстера Про-4

И овој модел е наменет за возење и во градски и во оф роуд услови. Неговиот изглед не е многу променет низ годините, но неговата моќ сè уште го држи високо на листите.Најдобрите теренци на денешницата

Тојота 4 Ранер Трејл

Жестоките тестови кои ги помина овој модел покажаа дека добро се снаоѓа во секакви услови, истовремено нудејќи доста удобно возење.Најдобрите теренци на денешницата

Џип Вранглер Рубикон

Култниот и преубав Џип Вранглер истовремено поседува мотор со 260 коњски сили. Не е за чудење што тој е најпосакуваниот теренец на светот.Најдобрите теренци на денешницата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар