Најдобрите настапи на Britain’s got Talent

Најдобрите настапи на Britain’s got Talent

Ова шоу навистина успеа да го извади најдоброто од граѓаните на Островот. Иако шоуто досега имаше свои 28 интернационални верзии, меѓу кои и „Јас имам талент“ кое се одржа на нашите простори, сепак Велика Британија е местото каде ова шоу доживува многу големи успеси во четири годишното прикажување.

Најдобрите настапи на Britain’s got Talent

Аудициите преку кои се избираат 100-те најдобри изведби, се одржуваат во поголемите градови низ кралството, а на нив пријавените изведувачи можат да покажат што знаат. Замислата за изведбата е комплетно оставена на изведувачот, кој може да игра, пее, да изведува трикови, гимнастички точки, екстремни илузии и се што тој мисли дека навистина ќе ја воодушеви публиката.

Најдобрите настапи на Britain’s got Talent

За да поминете понатаму, сѐ што треба е да добиете барем два гласа од тричленото жири, составено од Аманда Холден, Пирс Морган и најтешката пречка за сите натпреварувачи, Сајмон Каул. Интересно е тоа што Аманда Холден, всушност е замена на Шерил Кол, која сега е во жирито на Британскиот X-Factor. Наградата за победникот изнесува 100 000 фунти и настап пред кралицата и нејзиното семејство.

Уживајте во најдобрите настапи на Britain’s got Talent од последните 4 години:

Пол Потс – победник во 2007 година

Џорџ Сампсон – победник во 2008 година

Signature – финалисти во 2008 година

Diversity – победници во 2009 година

Сузан Бојл – второ место во 2009 година

Џулијан Смит – финалист во 2009 година

Flawless – финалисти во 2009 година

Spelbound – победници во 2010 година


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар