Најдобрите летни подароци за вашите најблиски

Најдобрите летни подароци за вашите најблиски

Кога бевме деца, ништо не можеше да се спореди со летото. Со топлото време и долгите денови, сезоната изгледаше како да е создадена за надворешни активности. Но, сега, кога сме возрасни, како га заборавивме да се ослободиме и едноставно да уживаме во сончевата светлина. За среќа, тоа сега ќе се промени! Погледнете ја следнава колекција од креативни подароци што ќе ви даде многу причини да излезете на свеж воздух и навистина да уживате во летото!

Саксија за садење цвеќе на велосипед

„Направи сам“ колекција од суви цвеќиња

Перки во форма на опашка од сирена

Како да бидете диво цвеќе: Теренски водич од Кејти Дејзи (How to Be a Wildflower: A Field Guide)

Материјали и алатки за изработка на куќа за птици

Бомба од семиња

Подводна камера

„Направи сам“ мозаик

Бои и материјали за цртање

Апликацијата „Seek“

Материјали и алатки за изработка на цветна градина

Водич за птици од National Geographic

Акрилна боја за надвор

Дневник за дрвја

Ѕвездено тркало


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар