Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година

На 23 јуни 2013 година, во точно 3 часот и 32 минути по полноќ, полната Месечината беше најблиску до Земјата во текот на оваа година и на ноќното небо изгледаше многу поголема од вообичаено. Астрономите овој вид полна Месечина ја нарекуваат перигеј полна Месечина. Зборот перигеј ја означува најблиската точка на Месечината до Земјата во текот на еден месец. Нејзиниот нареден близок помин ќе биде на 10 август 2014 година. Погледнете дел од најубавите и најинтересните фотографии направени од овогодишната Супермесечина.Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година Најдобрите фотографии од Супермесечината во 2013-та година


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар