На оваа фотографија LG детектира 16 лица. Колку гледате вие?

Подготвени сте за мала забава? Колку лица можете да забележите на оваа фотографија? Вклучувајќи ги очигледните 5 личности и сликата на ѕидот, мобилните телефони LG детектираат вкупно 16 лица. Кликнете на фотографијата за целосната големина и обидете се да ги откриете сите ликови. Доколку не успеете, доближете во долниот десен агол за насоки. Откако ќе завршите, пишете ни колку време ви требаше и дали успеавте да ги најдете сите.

На оваа фотографија LG детектира 16 лица, колку гледате вие?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Anonymous Reply

    10

  2. Anonymous Reply

    12

  3. Mudrec Reply

    Jas gi najdov site 16 od koi 8 se na slikava a drugite 8 na mobilniot koj se naogja na slikava…😘

Остави коментар