Музика отсвирена на инструменти од природата

Ова несекојдневно музичко искуство наречено „Музика од природата“ е можност за момент да ги исклучите сите звуци од главата и да се препуштите на она што може да се отсвири со помош на самата природа.Музика отсвирена на инструменти од природата„Музика од природата“ е дело на композиторот Диего Стоко, а е отсвирено исклучиво на инструменти од природата – дрвја, разни плодови, па дури и зуење на инсекти. Композицијата е наменета за да се одбележи Денот на планетата Земја од страна на компанијата Burt’s Bees.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар