Можете ли да го пронајдете леопардот на сликата?

Најновата вирална фотографија што го привлече вниманието на многумина ширум светот е од еден леопард. Но, обидете се да го најдете леопардот на фотографијата.

Можете ли да го пронајдете леопардот на сликата?

Изгледа невозможно, зарем не? Доколку не успеавте да го најдете леопардот, погледнете каде се крие подолу.

  • Покажи го леопардот

    Можете ли да го пронајдете леопардот на сликата - решение

Доколку сакате уште една ваква загатка, видете дали можете да го пронајдете лилјакот кој се крие на сликата?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар