Можете да препознаете кој е кој? Неверојатни фотографии од познати личности и нивните двојници

Меган Фокс

Можете да препознаете кој е кој? Неверојатни фотографии од познати личности и нивните двојници

Бразилскиот модел Клаудија Аленде не е ништо помалку привлечна од прекрасната Меган Фокс.

Тејлор Свифт

Можете да препознаете кој е кој? Неверојатни фотографии од познати личности и нивните двојници

Двојничката на Тејлор Свифт живее во Канзас, САД. Ејприл Глорија многу вешто се маскира во разни ликови и со задоволство ја потенцира нејзината сличност со познатата пејачка со помош на шминка и костими.

Ед Ширан

Можете да препознаете кој е кој? Неверојатни фотографии од познати личности и нивните двојници

Двојникот на Ед Ширан, Тај Џоунс, се нарекува „Злобниот близнак на Ед“ на неговиот профил на Инстаграм.

Ема Вотсон

Можете да препознаете кој е кој? Неверојатни фотографии од познати личности и нивните двојници

Британската блогерка Меган Флокхарт обожава да се маскира во разни филмски ликови. Нејзината трансформација во Хермиона Гренџер (која ја глуми Ема Вотсон) од филмскиот серијал „Хари Потер“ е навистина неверојатна.

Мајли Сајрус

Можете да препознаете кој е кој? Неверојатни фотографии од познати личности и нивните двојници

Благодарение на нејзиниот откачен и интересен стил, двојничката на Мајли Сајрус има речиси 30.000 следбеници на Инстаграм.

Селена Гомез

Можете да препознаете кој е кој? Неверојатни фотографии од познати личности и нивните двојници

Оваа прекрасна девојка од Малезија која работи како модел е горда на нејзината сличност со Селена Гомез. Девојката веќе ја започнала нејзината кариера и глумела во филм во нејзината родна земја.

Преминете на третата страница за да ги погледнете и последните неколку двојници на познати личности…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар