Морски прасиња со најубавите и најбујните коси што некогаш сте ги виделе!

Што имаат заедничко Рапанзел, Аријана Гранде и морските прасиња? Ако кажавте коса, тогаш во право сте! Постојат многу видови морски прасиња, но само мал дел од нив се уникатни кога станува збор за долгото и импресивно влакно. Овие мали суштества се прекрасни за гледање и фотографирање, но бараат многу грижа поради нивните необични кадрици. Погледнете дел од најубавите „фризури“ што некогаш сте можеле да ги забележите на морски прасиња!

(1) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (2) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (3) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (4) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (5) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (6) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (7) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (8) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001 (9) morski-prasinja-so-najubavite-i-najbujnite-kosi-shto-nekogash-ste-gi-videle-www.kafepauza.mk-001

Преминете на следната страница за преостанатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар