Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија - Part 3

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

14. Вест Милфорд ја направил оваа фотографија секунди пред мечката да го нападне и убие.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

15. Ова семејство случајно ги фотографирало последните секунди од животот на Ајано Токумасу. 20-годишната студентка скокнала во Нијагарините Водопади и загинала.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

16. Фердинанд и неговата сопруга Софи, 1 час пред да бидат застрелани и убиени од Гаврило Принцип. Овој настан го предизвикал почетокот на Првата светска војна.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

17. Во 1978-ма година летот 182 се судрил во помал авион и се срушил. На фотографијата се гледа авионот веднаш пред да падне на земјата.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

18. Оваа фотографија е направена пред да се сруши јапонскиот лет 123. Биле убиени 520 луѓе, а преживеале само 4.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

19. Последниот автопортрет на Кристофер Мекендлес. Неговото речиси распаднато тело било пронајдено во 1992-ра година. Тој живеел во напуштен автобус повеќе од 100 денови. Се смета дека умрел од глад, но точната причина сè уште е тема на дебатирање.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

20. На оваа фотографија е прикажан Павел Кашин кој го изведува неговиот последен трик. Ја изгубил рамнотежата и паднал на земјата.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

Погледнете ги и овие морничави фотографии што ќе ве извадат од памет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар