Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија - Part 2

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

7. Последна фотографија од уругвајскиот лет 571 пред да се сруши на Андите. Од 45 патници преживеале само 27. Но, преживеаните биле присилени на канибализам додека чекале да ги спасат – ги јаделе мртвите патници со цел да останат живи. По 72 дена биле спасени 16 луѓе.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

8. Дејв Хали ја направил последната фотографија од неговата сопруга и 4-годишната ќерка пред да полетаат на нивниот одмор од соништата на летот MH17. Брзо потоа авионот бил срушен над Украина од Русија и загинале сите патници.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

9. Роберт Оверкакер, професионален каскадер, возел глисер над Нијагарините Водопади со цел да ја подигне свеста за бездомниците во 1995-та година. Фотографијата е направена веднаш откако не се отворил неговиот падобран. Тој паднал и загинал.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

10. На оваа фотографија е фатен моментот пред летот 235 да се сруши во Тајван. На авионот имало 58 патници, а преживеале само 15.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

11. Жил Леклерк и Мериен Лабанан ја направиле оваа фотографија додека чекале да почне концертот на The Eagles of Death Metal. Неколку секунди подоцна во салата влегле 4-ца вооружени лица и почнале да пукаат. Жил загинал, но Мериен успеала да преживее.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

12. Последните моменти на Харамбе, горилата што беше убиена откако дете падна во неговиот кафез во 2016-та година.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

13. Николас Меволи по неговото последно „слободно нуркање“. Тој се спуштил на длабочина од 72 метри, излегол на површината, се обидел да проговори и изгубил свест. Воопшто не се разбудил и починал истиот ден од белодробен едем.

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар