Момче од Кина има само 8 години, но готви како професионалец

Момче од Кина има само 8 години, но готви како професионалец

Осумгодишното момче од Кина привлече големо внимание откако покажа како се готви како професионален готвач. Видеото собра илјадници прегледи, и покажува како малото момче прави лесни и разни јадења. Момчето е облечено во традиционална кинеска носија и совршено прави неколку прилично сложени деликатеси.

Погледнете го и ова симпатично видео од девојче кое мисли дека сè наоколу е станица за дезинфекција на рацете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар