Мажите кои се венчаваат со покрупни жени имаат 10 пати посреќен живот од останатите

Мажите кои се венчаваат со покрупни жени имаат 10 пати посреќен живот од останатите

Општеството нѐ убедува дека крупните жени не се толку привлечни, но според научните истражувања, тие можат да ги направат мажите посреќни. Едно неверојатно психолошко истражување открило дека дебелките жени имаат посреќни мажи!

(1) Мажите кои се венчаваат со покрупни жени имаат 10 пати посреќен живот од останатите

Според резултатите, мажите кои биле во врска со покрупни жени не само што биле среќни, туку биле 10 пати посреќни од останатите! Се чини дека буцките имаат повеќе добри особини за разлика од слабите девојки.

Тие се пољубезни и сакаат да јадат вкусна храна. Сите знаеме дека момците ги обожуваат девојките со кои можат да поделат убав оброк и заедно да уживаат во гурманското изобилство. Освен тоа, крупните девојки се и подобри готвачки! Патот до срцето на мажот е преку стомакот, се согласувате?

Истражувачите исто така откриле дека мажите се смеат повеќе кога имаат покрупни партнерки. Тие се чувствуваат послободни со нив, па затоа ги решаваат проблемите подобро и поефикасно.

Нареден пат кога ќе сакате да осудите некого поради вишокот килограми, сетете се дека крупните девојки можат да ги направат мажите посреќни. Не постои само еден тип убавина, туку илјадници различни и секој од нив е посебен и прекрасен на свој начин.

Доколку се согласувате со резултатите од ова истражување, прочитајте ги и следниве 5 причини зошто треба да се заљубите во буцко.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар