Мало парче рај во Индискиот океан

Со богата историја и култура, прекрасниот остров Маурициус е парче рај во Индискиот океан. Во овој остров со недопрена природа се наоѓа фантастичното одморалиште „One&Only Le Saint Géran“.

Мало парче рај во Индискиот океан

Луксузниот комплекс е изолиран од останатиот дел од островот и е одлично место за романтично бегство од секојдневието. Сите посетители кој доаѓаат тука, сфаќаат колку е лесно да се заборави на сите грижи и да се ужива во животот.

Мало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океан

Овде може да се ужива во тиркизната вода, да се пешачи по долгите песочни плажи, да се ужива во неверојатниот поглед и да се дегустира вкусна храна. За забава можете да нуркате, да сурфате на ветер, да пловите со брод или да играте голф.

Мало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океанМало парче рај во Индискиот океан

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар