Мајмунот што стана претседател

Студиото за анимација „3dar studio“ направило еден интересен кус филм насловен како „Shave It“. Во кусото филмче станува збор за еден интересен мајмун кој ќе најде машинка за потстрижување. Со неа тој ќе го истрижи своето крзно и ќе замине во големиот град за да се вклопи со луѓето. Потоа тој напредува во кариерата и станува многу успешен.Мајмунот што стана претседател Доколку ве интересира како продолжува приказната, погледнете го видеото.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар