Мајка и нејзината 4-годишна ќерка го рекреираат изгледот на ѕвездите од црвениот тепих

Алја Чаглар од Турција е талентирана артистка и мајка која стана популарна на Инстаграм благодарение на нејзините креативни фотографии со нејзината слатка ќерка Стефани. Алја не сака ништо повеќе од тоа да минува време со нејзината ќерка и заедно да работат на фустаните за неа. Тие решиле да направат серија фотографии на кои го рекреираат гламурозниот изглед на познатите од црвениот тепих.

„Еднаш налетав на фотографија од Рајана со син фустан од Моли Годард и решив да го повторам нејзиниот изглед за ќерка ми користејќи други материјали. Фотографијата стана многу популарна на социјалните мрежи, па почнав да правам фотографии и да ги објавувам со хаштагот #ahStefani.“

За еден изглед им биле потребни околу 10-30 минути и не користат ништо освен пластика, хартија, алуминиумска фолија и материјали што се наоѓаат во домот. 4-годишната Стефани изјавила дека ги сака сите изгледи досега и дека не може да одбере омилен.

1. Рита Ора

Мајка и нејзината 4-годишна ќерка го рекреираат изгледот на ѕвездите од црвениот тепих

2. Ванеса Хаџенс

Мајка и нејзината 4-годишна ќерка го рекреираат изгледот на ѕвездите од црвениот тепих

3. Лејди Гага

Мајка и нејзината 4-годишна ќерка го рекреираат изгледот на ѕвездите од црвениот тепих

4. Меган Маркл

Мајка и нејзината 4-годишна ќерка го рекреираат изгледот на ѕвездите од црвениот тепих

5. Ријана

Мајка и нејзината 4-годишна ќерка го рекреираат изгледот на ѕвездите од црвениот тепих

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар