Мачка и куче водат љубов пред камера

Доколку порано се сметаше дека мачката и кучето се непријатели, денес, сѐ повеќе видеа на Јутјуб го докажуваат спротивното. Овој пат гледаме две слатки животинчиња, неизмерно вљубени еден во друг. Додека мачето го облева со нежни бакнежи и прегратки, кучето мирно лежи и ужива во романсата од соништата. Уште да разбираа дека камера ги снима, ќе помислевме дека станува збор за одлични и добро платени актери. Уживајте во романтикава!


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар