Луѓето не можат да се согласат дали овие овци се слатки или застрашувачки

Станува збор за ретка раса овци што потекнува од Кантон Вале – кантон во Швајцарија. Таа е позната како „Ovis aries“ или Овцата со црн нос од Вале. И покрај тоа што долго време е позната, сепак дури сега станува популарна на Интернет, и тоа не поради своето крзно. Луѓето едноставно не можат да одлучат дали темното лице на овој вид овци е неодоливо или страшно. Некои велат, тоа е толку темно, што во него можете да си ја видите сопствената душа како ве зјапа од црна дупка без дно. Па, што мислите вие? Застрашувачка или слатка?

(1) Луѓето не можат да се согласат дали овие овци се слатки и застрашувачки

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар