Креативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профил

Автор: Маја Владимирова

Најновите промени на Фејсбук воведуваат нов начин на претставување на корисниците преку своите профили. Освен тоа што активностите на профилите се прикажуваат во листа сортирана според времето, друга работа е графичкото претставување преку насловните слики. За сите оние кои веќе ја користат оваа новина, а немале идеја како да го направат својот профил поинтересен, следат навистина креативни и инспиративни слики.Креативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилКреативни насловни слики за вашиот Фејсбук-профилАко овие дизајни ве инспирираа како да си направите своја оригинална насловна слика, слободно споделете ја со нас.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Кристина Reply

    А каде да ги симнеме овие слики???

Остави коментар