Краток филм: „Грешка“ (The Mistake)

4-минутен филм за љубителите на црн хумор и оние со силен желудник. Доколку се пронајдовте во овој кус опис, тогаш следното филмче е вистинскиот избор за вас. Но, пред да го пуштите видеото, запрашајте се што сè би направиле за да се извлечете од некоја непријатна ситуација, на пример, после пијан секс со непозната личност. Некои се подготвени на навистина екстремни чекори…

Краток филм: Грешка (The Mistake)

„Грешка“ е во режија на Брајан Мојсеј. Прикажан е на австралискиот „Tropfest“, еден од најголемите фестивали на кратки филмови во светот. Кога веќе стигнавте со читањето до тука, време е и да го погледнете филмот. 🙂


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Јас Reply

    Поглупа содржина на филм усте не сум видел …..
    А ветуваше на почетокЧ)

Остави коментар