Која е опасноста од стекнувањето премногу следачи на Твитер?

Сите редовни корисници на социјалната мрежа Твитер, се барем малку опседнати со стекнувањето сѐ поголем број следачи на нивниот профил. Но, притоа голем број твитерџии забораваат на фактот дека бројот на следачи не е толку важен, колку што е важен квалитетот на твитовите кои ги објавуваат. Така, доколку честопати знаете да твитнете нешто интересно, имајте на ум дека вашите нови следачи сами ќе си доаѓаат. Оние кои се пронајдоа во текстов, можат конечно да ја воочат разликата на овие две работи, на мошне интересен илустриран начин.

Која е опасноста од стекнувањето премногу следачи на Твитер?

Кликнете на сликата за да ја видите во поголема варијантаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар