Клише филмски постери

Кирби Фергусон има снимено неколку кратки документарци под наслов „Everything is a remix“ (Сè е ремикс), во кои тој објаснува дека секоја новосоздадена работа е под силно влијание на некоја претходно создадена. Нема потреба тоа многу да се истражува, бидејќи доволно е да ги погледнеме само официјалните постери на светски познатите филмови.Клише филмски постериФранцускиот блогер Кристофер Куртис направил неколку монтажи од постери за филмови кои имаат иста или многу слична тематика.

Клише филмски постери

Човек свртен со грб

Клише филмски постери

Жена облечена во црвено

Клише филмски постери

Грб со грб

Клише филмски постери

Меѓу нозе

Клише филмски постери

Во постела

Клише филмски постери

Око

Клише филмски постери

Син постер со животни

Клише филмски постери

Црно-бел постер за акционен филм со црвено-жолт истакнат детаљ

Клише филмски постери

Трчање по улица

Клише филмски постери

Лице направено од други објекти и слики

Клише филмски постери

Правдата е слепа

Клише филмски постери

Доминантни големи букви пред човечко лице

Клише филмски постери

Големи лица над мали луѓе на плажа

Клише филмски постери

На клупа

Клише филмски постери

Рефлексија од очилаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. phoen1x Reply

    Mu 4estitam na de4kovo :))

  2. Like! Reply

    Ama e jaka izrabotkava 🙂 sekoja cest

Остави коментар