Ќе ве расплачат: Мало девојче го прегрнува нејзиното момче за збогум

Дали некогаш вашето срце било толку скршено што сте се чувствувале како да не можете да дишете? Потсетете се на тоа чувство и подгответе се да го доживеете одново! Едно девојче објавило фотографии од сестра ѝ додека се збогува со нејзиното момче и со тоа го привлече вниманието на целиот свет.

(1) kje-ve-rasplachat-malo-devojche-go-pregrnuva-nejzinoto-momche-za-zbogum-www.kafepauza.mk

Според таткото на момчето, тие имаат 9 години и пораснале заедно. Според него, тие се знаат откако знаат за себе и биле „во врска“ во текот на целото нивно детство, што е подолго од поголемиот дел денешни модерни врски кои брзо почнуваат и брзо се распаѓаат. И ако мислевте дека нештата не можат да бидат понеодоливи, прочитајте го ова: И двајцата се танчари! Да, тие дури имале и дует пред неколку години.

(4) kje-ve-rasplachat-malo-devojche-go-pregrnuva-nejzinoto-momche-za-zbogum-www.kafepauza.mk

Додека се збогуваат, тие носат исти кошули, и токму овој момент го искрши срцето на интернетот. Луѓе ширум целиот свет се надеваат дека овие две заљубени птички повторно ќе се најдат – дури се обидуваат и да ја натераат Елен Деџенерис да ги спои!

(2) kje-ve-rasplachat-malo-devojche-go-pregrnuva-nejzinoto-momche-za-zbogum-www.kafepauza.mk

Но сега засега тие мора да продолжат да живеат во свет каде што ќе бидат одвоени по 9-годишно споделување на секој момент. И можеби еден ден, со години од сега, тие ќе завршат како танчари на шоуто на Мадона. И нема да се сеќаваат еден на друг, но ќе почувствуваат привлечност од првиот момент. И кога ќе ја покани да ги запознае неговите родители, тогаш ќе сфати – тој отсекогаш бил вистинскиот за неа! Во ред, можеби ова не би можело да се случи, но признајте – би било одличен филм!

(3) kje-ve-rasplachat-malo-devojche-go-pregrnuva-nejzinoto-momche-za-zbogum-www.kafepauza.mk

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар