Ќе се стопите: Најубавите мачки ширум светот

Сакате мачки? Зарем има некој што не сака? Да, тие можеби понекогаш се сметаат за супериорни, и трпеливо го чекаат денот кога ќе ја поразат човечката раса и ќе се прогласат за владетели на оваа планета, но никој не е совршен. Сепак, мачките на оваа листа се прилично блиску до совршеност. Погледнете ги фотографиите и веднаш ќе сфатите за што зборуваме. Започнувајќи од фантастично крзно и неверојатни шари, па сè до слатки шепи и магични очи, овие прекрасни мачки ќе ве натераат да се заљубите во нив, без разлика колку отпор давате!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар